В наш час відеозйомка — обов’язкова опція функціоналу будь-якого сучасного фотоапарата. Вже давно DSLR-камери вміють записувати відео у форматі високої роздільної здатності. Навіть більшість «мильниць» вміють працювати з картинкою HD-якості. Раніше зйомка відеокартинки на зеркалках було просто маркетинговим ходом брендів техніки для фотографів, але досить швидко зйомка на дзеркальні фотоапарати завоювала велику популярність у професіоналів і любителів.

Як знімати хороше відео на DSLR? Особливість відеозйомки на зеркалку.

Об’єктиви для відеозйомки зйомки
У багатьох фотографів Києва зйомка у відеорежимі є додатковою роботою, тому вони віддають перевагу автофокусним об’єктивам, типу 24-105 або 24-70mm. Однак у автофокусних об’єктивів немає плавного кільця для фокусування. Завдяки якісної оптики зображення з камер DSLR виглядає більш красиво і художньо. Це особливо важливо ,коли знімається весільне відео або створення відеороликів. Топові об’єктиви коштують дорого, тому краще обмежитися стандартним китом 18-55 — якість картинки буде більш ніж пристойним.

Фіксація камери під час зйомки
Будь фотоапарати мають властивість сіпатися при зйомці. Стедікам вирішує це питання в постановочних сюжетах на кшталт прогулянки на весіллі, але для репортажу не знадобитися. Краще рішення — средный по тяжкості штатив. Зсунувши ніжки штатива, можна його експлуатувати як монопод — таким чином можна нахиляти камеру або підіймати його вгору. Для довгих планів можна в будь-який момент камеру поставити на підлогу.

Звук
Головний недолік дзеркалок — якість звуку з вбудованого мікрофона. Проблема вирішується установкою невеликого стереомикрофа на черевик. Для серйозних завдань рекомендується використовувати зовнішній диктофон, типу Zoom. Використання серйозної техніки сильно підвищує ціну відеозйомки.

Носії інформації
Якщо ви взялися знімати відео в HD — треба витратитися на флешки і портативні вінчестери. Відеооператора у Києві на багатогодинних заходах треба мати хоча б дві-три флешки об’ємом від 16 гб.