Відеозйомка HD, FullHD 1920х1080 у Києві та області

Будь-який тип відео з нашого розділу “відеозйомка Київ” передбачає якісну відеозйомку в популярному форматі FullHD. Які переваги має цей вид зйомки в порівнянні зі стандартним? Чим більш високий дозвіл відеозйомки краще звичайного?

Що таке відео високої чіткості?

В період зародження телемовлення високої якості все відразу було важко і просто. Складність полягала в тому, що відомі аналогові способи мали складності, в порівнянні з цифровими. А простота – єдиний формат, який розкладав зображення на цілих 1080 рядків, це був ТВЧ. Говорячи про цифрове телемовлення з високим рівнем картинки, то тут справа йде не багато інакше. Можливо відображення картинки в 720 і 1080 рядків, прогресивне розгортання з чересстрочным і нова з 24 кадрами в секунду. Правда, справа ускладнена тим, що зазвичай дозволу матриць панелей приймають буферні значення. Оскільки ширина екрану найчастіше прирівнюється до 800, 1024, 1280 або 1920 пікселів, то це викликає плутанину у людини.

Зйомка відео в FullHD: вище деталізація

Відеозйомка з високим рівнем якості картинки мається на увазі збільшення деталізації в п’ять разів. Забезпечити це можна, шляхом збільшення кількості точок. Якщо розглядати дозвіл з дуже високою якістю (FullHD), то найпоширеніші формати такі: 1280х720 і 1920х1080. Обидва варіанти прирівнюються до відповідності сторін 16:9, що відрізняється від загальноприйнятого відповідності (SD) – 4:3. Відмінність між SD і HD полягає в тому, що перші мають видовжені по ширині пікселі, а другі квадратні. При співвідношенні кадрових сторін 4:3 кількість рядків у кадрі розкладається на 576 пікселів, а квадратний піксель повинен містити 768 точок, а не звичні нам 720.

Дозвіл. Традиційне стандартне якість картинки складається (якщо відеозйомка зроблена за технологією SD) з 720х576 = 414720 точок. Якщо ж взяти HD-ready, тоді відеозйомка буде більш чіткою, оскільки кількість точок зросте і буде становити 1280х720=921600. А для FullHD значення буде 1920х1080=2073600. Відеозйомка в цьому форматі буде набагато чіткіше.

Розгортка. Крім звичайного якості відео з чересстрочным розгортанні, відео формату FullHD дозволяє використовувати прогресивне розгортання. Що робить кадри більш реалістичними, адже кадри в прогресивному розгортанні виводяться відразу, а не в послідовному режимі, у вигляді парних і непарних рядків.

Переваги прогресивного розгортання:

– відсутність зазубренности у швидко пересуваються об’єктів;
– відсутність тремтіння зображення з тонкими горизонтальними лініями в кадрі;

Розглянуті режими зазвичай позначаються символами “p” і “i”. Що дає позначення 1080i HD-сигналу так званого черезрядкового розгортання при дозволі 1920х1080 пікселів, а ось 1080i – аналогічний сигнал, але використовує прогресивне розгортання.

Частота кадрів. Як правило, черерезрядковий розгортання має можливість показувати кадрову частоту 25 або 29.97 кадрів в секунду. Прогресивне розгортання включає в себе підтримку дворазової кадрової частоти – 50, 59.94, 60 у яких поля заміщуються суцільними кадрами, це є перевагою, додаючи плавності рухів кадру, а так само включають стандартні 24 кадру, що використовуються в кіно. Виходячи з цього, розшифровується позначення “HD720/24p” як кадри 1280х720 пікселів з прогресивним розгортанням 24 кадри за секунду, а “HD1080/29.97 i” – як кадр 1920х1080 точок з чересстрочным розгортанням 29.97 до/с.

Головне не забувати, і не сплутати кадрову частоту з написами на телевізорі «розгортання 100 Гц». Суть полягає у представленні різних кадрів, а підвищені частоти розгортання показують одні й ті ж кадри по кілька разів. Для зниження мерехтіння, в кіно, кожен кадр дублювався (48 Гц), але в секунду показувалося 24 різних кадру. Взявши телевізор з РК PAL джерелом, поля замінюють один одного при частоті 50 в секунду, тобто 25 кадрів в секунду, а підвищивши частоту розгортання в два рази, до 100 Гц, зменшується час повного включення-відключення РК – комірки, що призводить до поліпшення зображення у швидко рухомих об’єктів.

Все це лише цифри, але найкраще споглядати різницю в якості своїми очима. Використовуючи хороший джерело сигналу, телевізори, які підтримують FullHD, більш ясно виражають перевагу відео з високою чіткістю. І все ж, шляхом чого підвищується рівень переваги?
Суть в тому, що набагато краща деталізація реалізується шляхом збільшення кількості точок, що використовуються для відображення картинки. Зміст в кадрі більшої інформації, що дозволяє детальніше опрацьовувати дрібні деталі, замість зливання їх у монотонний фон. Поліпшується опрацювання фактури матеріалів. Що дозволяє розрізнити прожилки на листі дерев, малюнки на склі візерунків залишених морозом. Все це додає реалістичності в відео. Сучасна відеозйомка може бути тільки FullHD або 4K.

Замовте відеозйомку в нашій студії

Звернувшись в студію “Epic”, ви можете бути впевнені, що відеооператор в Києві виконає професійну зйомку в Києві і області. Ціни на відеозйомку дивіться у розділі. В нашу спеціалізацію входить не тільки відеозйомка, але і монтаж ,створення слайд-шоу і цілий спектр послуг.